محل تبلیغات شما

یکی از مباحث کارگاهی که برگزار کرده بودم، گوش کردن فعال بود، گفتم  اگه ما یاد بگیریم که به شیوه درستی به دیگران گوش کنیم، بخش زیادی از مشکلات ارتباطی مون از بین میره و روابط صمیمانه تری رو با دیگران تجربه می کنیم، متاسفانه چون بعضی هامون نه تنها این هنر رو نداریم، برعکس، با شیوه های نادرست گوش کردن ، احساسات طرف مقابلمون رو زخمی می کنیم و باعث میشه که فاصله روابط عاطفی بیشتر و بیشتر بشه.

قبل از اینکه توضیحی بدم ،از شرکت کنندگان پرسیدم که کیا فکر می کنن که شنونده فعالی هستن و خوب گوش می کنن؟

چند نفر دستشون رو بالا آوردن و بعد من ازشون خواستم که به عنوان یک شنونده فعال به حرفهایی که می زنم گوش کنند تا واکنش هاشون رو ببینیم که واقعا این مهارت رو دارن یا خیر؟(البته باید بگم که کلی هم در این قسمت خندیدیم)

جمله من این بود:

- دیشب خیلی بد خوابیدم،چون کارگاه داشتم، اونقدر استرس داشتم که اصلا نتونستم بخوابم

و  حالا پاسخ چند نفر رو که خودشون فکر می کردن شنونده خوبی هستن در زیر ببینین:

یکیشون گفت: من با اعتماد به نفسی که از شما به عنوان یک مشاور سراغ دارم، بعید می دونم که استرس داشتین☺

یک نفر دیگه فقط به من نگاه کرد ، بدون اینکه کلمه ای به زبون بیاره

سومی گفت که اتفاقا من هم عین شما،  چون خیلی دوست داشتم که امروز توی این کارگاه حضور داشته باشم،از هیجان نتونستم بخوابم

یه نفر دیگه گفت: کاملا طبیعیه که استرس داشته باشین، من هم اگه بودم می خواستم این کارگاه رو برگزار کنم، استرس می گرفتم

بنظر شما این افراد از هنر گوش کردن فعال برخوردار بودن؟

اگه نه،چرا؟؟

این دفعه حالشو می گیرم

بدبخت شدم-نمیشه کاریش کرد

تقلب تقلبه، کوچیک و بزرگ نداره

رو ,نفر ,استرس ,فعال ,کارگاه ,هم ,گوش کردن ,داشتم که ,کردن فعال ,به عنوان ,عنوان یک

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

❃شعار کافی است! مدرسه‌ای شاداب بسازیم❃